Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy. Chciałabym, by dzisiejszego wieczora Państwa dobroć zapaliła wszystkie gwiazdy-tak wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Strzyżowicach, Magdalena Zrałek,  przywitała wszystkie zgromadzone na sali osoby. Po czym powitała serdecznie  rodzinę Bianki, a także zaproszonych gości:Wójta gminy Psary, pana Tomasza Sadłonia,przewodniczącego Rady Gminy Psary, pana Jacentego Kubicę, dyrektora ZSP Nr 1 w Strzyżowicach p. Dorote Pronobis-Kościńską, dyrektora GOK w Gródkowie, p. Annę Nagły, kierownika Biblioteki w Strzyżowicach, p. Joannę Bloch.

Magdalena Zrałek przypomniała, iż koncert nosi tytuł "Z potrzeby maleńkich Serduszek", bo na scenie pojawiać się będą dzieci, a imprezie przyświecać będzie  hasło: Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz, jaki krzyż przyszło im dźwigać, ani, jak bardzo potrzebują twojego wsparcia.

 

Najpierw na scenie zagościli przyjaciele przedszkolaków- zuchy z gromady zuchowej "Leśne Skrzaty". Pod kierownictwem pani Ani Łebzuch, zuchy wykonały utwory: "Mała pastorałka", "Świeć Gwiazdeczko", a potem Zuzia Bochenek zagrała na gitarze kolędę "Wśród nocnej ciszy".

Nastepnie scena została oddana we władanie grupy „Pracowite Pszczółki”. Grupa pod kierunkiem pani Aleksandry Janickiej wykonała „Mikołajkowy taniec”, pastorałkę „Świeć gwiazdeczko" oraz „Taniec z chusteczkami”.

 

Najmłodsza grupa przedszkolna  „Przyjaciele Misia Uszatka” przy pomocy wychowawcy, pani Tetiany Bronikowskiej przedstawiła  pastorałkę „Kołysanka” oraz układ ruchowy do utworu „Santa Claus is coming to town”

Potem na scenie pojawiła się grupa „Gromadka Puchatka”, która z towarzyszeniem wychowawcy, pani Kornelii Duckiej i Magdaleny Zrałek wykonała piosenkę „Wigilia” oraz przedstawiła taniec z ledami „Światełko do nieba”a”

Grupa „Troskliwe Misie” pod kierunkiem wychowawcy, pani Barbary Sowińskiej zaśpiewała pastorałkę „Narodził się w stajence” dziewczynki z grupy zatańczyły do utworu „Hallelujah” , a chłopcy przedstawili  „Taniec Sombrero”.

 

 

Następnie scena została oddana  we władanie pani Karoliny Zemły-Koj i prowadzonej przez nią grupy Brygada RR. Brygadierzy wykonali kolędę "Dzisiaj w Betlejem", piosenkę "Noworoczny Rock'n'roll" oraz „Taniec tatarski”.

Ponownie na scenie pojawiła się "Gromadka Puchatka", która wykonała  kolędę „Gdy śliczna Panna”.

Do Puchatków dołączyła "Brygada RR i obie grupy starszaków wykonały układ ruchowy do piosenki „Jingle bells”.

 

 Potem starsze grupy pozostały jeszcze na scenie i wraz z zespołem "Miś Uszatek Band" zaśpiewały pastorałkę „Narodził się w stajni”.

 

Na koniec w piosence finałowej w rytmie wirujących płatków śniegu wszystkie przedszkolaki śpiewały po angielsku piosenkę "Snow flakes" z życzeniami" Niech z każdym spadającym płatkiem śniegu spada na Was, na nas wszystkich boże

 

błogosławieństwo dobro i szczęście".

 

 

A Biance i Wiktorii życzymy ZDROWIA, ZDROWIA i jeszcze raz ZDROWIA!!!

 

 

Cała społeczność przedszkolna serdecznie dziękuje Panu Krzysztofowi Bubel za wykonanie zdjęć z imprezy oraz Panu Tomaszowi Wolnemu za pomoc w przewiezieniu sprzętów i organizacji rekwizytów do występów. 


Wieczór charytatywny dla Bianki i Wiktorii- 31. styczeń 2016

"Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz, jaki krzyż przyszło im dźwigać, ani, jak bardzo potrzebują twojego wsparcia"

                               Richard Paul Ewans                               

Niedzielne popołudnie i wieczór 31 stycznia, okazały się czasem wyjątkowym i magicznym. W Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie zgromadziło się wiele osób. Było to tym bardziej ważne, że wszyscy przybyli z potrzeby serca. Wśród widzów znaleźli się Wójt Gminy Psary, pan Tomasz Sadłoń, Dyrektor ZSP Nr 1 w Strzyżowicach,pani Dorota- Pronobis-Kościńska, kierownik biblioteki w Strzyżowicach, pani Joanna Bloch oraz oddelegowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, z-ca Komendanta Policji w Wojkowicach, pan komisarz Marcin Kaszuba .

 

Wszyscy zgromadzili się po to, by wesprzeć finansowo rodziców Bianki i Wiktorii, ponieważ dziewczynki wymagają stałego leczenia i rehabilitacji, a są to kwestie niezwykle kosztowne. Ponieważ zarówno Bianka, jak i Wiktoria są siostrzyczkami naszych przedszkolaków, wydało nam się rzeczą niezwykle naturalną pomóc Ich rodzinom, stąd zrodził się pomysł Wieczoru Kolędowego.

Był to wieczór pełen wzruszeń. W zapowiedziach przewijały się  sentencje o dobru i czynieniu dobra. 

Hasłem przewodnim imprezy było zdanie: w każdym z nas ukryte są niewidzialne nuty. Odkryjmy je i zagrajmy razem najpiękniejszą melodię. Melodię naszych serc dla Bianki i Wiktorii.

Na scenie, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pani Ludmiły Sawaszkiewicz, pojawili się wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Laureat wielu nagród w konkursach ogólnopolskich i światowych- pan Marcin Maślak. Solo

oraz w duecie z małżonką, panią Emilią Maślak

A także uczniowie Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Wśród nich, wychowanek naszego przedszkola Iwo Sawaszkiewicz-Ziomka, tworzący wraz z bratem Jeremim, formację ZaPanBrat.

oraz Weronika Deneka i duet sióstr Jagody i Julii Stangrett.

Wystąpiły też wszystkie grupy przedszkolne. 3 latki Przyjaciele Misia Uszatka pod czujnym okiem p. Doroty Kolano

Pracowite Pszczółki przygotowane przez panią Aleksandrę Janicką

 Grupa Troskliwe Misie z wychowawcą, panią Barbarą Sowińską

 

Brygada RR przygotowana przez panią Karolinę Zemłę-Koj

I Gromadka Puchatka pod kierunkiem pani Kornelii Duckiej.

Dla Bianki i Wiktorii zagrały wspaniałe zespoły. Drużyna zuchowa pod czujnym okiem pani Ani Łebzuch

oraz zespół Strzyżowiczanie.

Imprezę zakończył premierowy występ zespołu Miś Uszatek Band. Ale najpierw na scenę zaproszeni zostali rodzice bohaterek koncertu. To właśnie wraz z nimi nauczyciele i wicedyrektor Przedszkola Publicznego im. Misia Uszatka w Strzyżowicach, wykonali utwór "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi", której towarzyszył wystrzał konfetti w kształcie srebrnych gwiazdek.

To był wspaniały, pełen wzruszeń wieczór, po którym wszyscy uczestnicy wyszli bogatsi duchowo, pokrzepieni słowami autorstwa Phila Bosmansa: Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i zapala zgaszone gwiazdy.

Tego wieczora z pewnością jaśniało całe niebo. DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Poduszka dla Maluszka- zbiórka poduszek dla dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca

"Chęć bierze się z serca, jest początkiem i końcem każdej rzeczy"

Franco Scaglia

Rok szkolny 2015/ 2016

Zakończyła się akcja Poduszka Dla Maluszka, w której prowadziliśmy zbiórkę poduszek dla dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca. Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu, naszej placówce (Zespół Szkolno-Przedszkolny) udało się zdobyć   III miejsce w ilości zebranych poduszeczek. Jeszcze raz przekonaliśmy się, że możemy liczyć na Państwa współpracę.

Chcą Państwu jednak przede wszystkim podziękować sami organizatorzy akcji, którzy wystosowali do nas list z podziękowaniem. Pozwolą Państwo,że zacytuję w całości.

"To dzięki Twojemu sercu, w którym znalazłeś chęć pomocy innym, razem możemy czynić wielkie rzeczy. To dzięki Tobie pojawił się uśmiech na setkach dziecięcych twarzy. To dzięki Twojemu zaangażowaniu spełniają się Ich marzenia. To dzięki Tobie na chwilę mogą zapomnieć o chorobie. Niezależnie, czy jesteś z nami jeden dzień,jedną edycję, czy pięć lat, jesteś dla nas równie ważny i dziękujemy Ci za to, że możemy na Ciebie liczyć." 


Rok szkolny 2016/ 2017

Zakończyła się akcja Poduszka Dla Maluszka, w której prowadziliśmy zbiórkę poduszek dla dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca. Z całego serca dziękujemy Państwu za pomoc i zaangażowanie. Jeszcze raz przekonaliśmy się, że możemy liczyć na Państwa współpracę.


 

Przedświąteczna akcja charytatywna na rzecz potrzebujących rodzin

W grudniu 2016 roku przeprowadziliśmy zbiórkę żywności, artykułów chemicznych i zabawek, dla potrzebujących  rodzin.  Bardzo dziękujemy Państwu za otwarte serca, chęć niesienia pomocy innym i ofiarowane dary. 


Góra grosza, czyli wielka zbiórka monet

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

 

Jak co roku, nasze Przedszkolaki wraz z Rodzicami, Opiekunami nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

 


Akcje charytatywne na rzecz zwierząt

Prowadzimy zbiórki na rzecz zwierząt w schroniskach (żywność, koce), a także zbiórki dla zwierząt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym (zbiórka żołędzi). 

 


Akcja charytatywna UNICEF "Wszystkie kolory świata"

 

Projekt ”Wszystkie Kolory Świata” jest projektem edukacyjnym, opracowanym i przygotowanym przez Stowarzyszenie Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

Tegoroczna odsłona projektu jest jego czwartą edycją. 

Celem projektu jest:

kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

 pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

 zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. 

 

W ramach akcji wychowankowie  będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.