Dnia 28 maja  o g. 10.00  rozpoczęła się w naszym przedszkolu  Wielka  Impreza  z  okazji uroczystego nadania placówce imienia Misia Uszatka oraz obchodów XX-lecia powstania przedszkola.  W  obecności  znamienitych  gości  złożono hołd  społecznikom  Strzyżowic, którzy  swą  determinacją  przyczynili się do  powstania  placówki  w czynie społecznym, przy wielkim nakładzie tzw. robocizny oraz wsparciu pieniężnym. Na ręce włodarza naszej Gminy,- Pana Mariana Kozieła popłynęły słowa wdzięczności za dbanie o poziom i wizerunek psarskiej oświaty, jej warunki lokalowe i przyczynianie się do jej systematycznego rozwoju. Dowodem tychże działań był właśnie kapitalny remont i rozbudowa naszego przedszkola. Uchwałę o nadaniu imienia odczytał przewodniczący Rady Gminy, -pan Jacenty Kubica, natomiast Pan Wójt wręczył Akt nadania. Występy dzieci  z grup 4,5 i 6  letnich  zachwycały zaproszonych gości. Był polonez, szot, taniec kowbojski, ciekawa inscenizacja o treściach unijnych, gra na instrumentach perkusyjnych i melodycznych. To zasługa wyśmienitej kadry pedagogicznej placówki. Oprawa uroczystości to także zasługa wspaniałego personelu pomocniczego. Na ręce dyrektora przedszkola złożono serdeczne życzenia dalszej owocnej pracy, a dzieciaki obdarowano licznymi prezentami i słodyczami. Wśród wielu prezentów znalazły  się  maskotki misia  Uszatka  podarowane przez Starostę  Będzińskiego jak i urządzenie odtwarzające,- DVD zakupione przez Europarlamentarzystkę p. Małgorzatę Handzlik. Dyrektor przedszkola p. Krystyna Kluszczyk wręczyła statuetki Przyjaciela Przedszkola Publicznego w Strzyżowicach osobom, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój przedszkola lub też wsparły placówkę finansowo. Wypuszczenie przez wychowanków balonów symbolizujących 20-lecie pracy Przedszkola Publicznego im. Misia Uszatka w Strzyżowicach zwieńczyło uroczystość.