Święto pieczonego Ziemniaka- jesienny festyn

Powoli zbliża się jesień, a ta pora roku, jak i końcówka lata, to czas zbiorów i cieszenia się nimi. Tak właśnie dzieje się w Strzyżowicach, gdzie już od wielu lat, cyklicznie odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka.

Cyklicznie również imprezę uświetniają występy artystyczne przedszkolaków i uczniów ze Strzyżowic. W tym roku 17 września, Przedszkole reprezentowali: Brygada RR z piosenką "Kończy się lato", Troskliwe Misie odtańczyły "Zumbowy połamaniec", a Gromadka Puchatka zagrała na dzwonkach piosenkę "Trzy kurki".

Pomimo niesprzyjającej aury, impreza znakomicie się udała,bo ważniejsza od pogody jest przecież miła atmosfera i dobra zabawa.

II Festiwal Piosenki Dziecka z Rodziną 

 

Drugą edycję Festiwalu Piosenki Dziecka z Rodziną uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Psary, pan Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy Psary, pani Mirella Barańska-Sorn, dyrektor ZSP Nr 1 w Strzyżowicach, pani Dorota Pronobis-Kościńska, dyrektor GOK w Gródkowie, pani Anna Nagły, kierownik Biblioteki w Strzyżowicach, pani Joanna Bloch oraz przedstawicielka zespołu "Strzyżowiczanie", pani Jadwiga Flak. Trzy ostatnie z wymienionych Pań, stanowiły Jury naszego Festiwalu.

Festiwal Piosenki Dziecka z Rodziną odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Psary, dlatego właśnie pan Tomasz Sadłoń rozpoczął imprezę kierując ciepłe, pełne uznania słowa do wszystkich występujących.

 

Okazało się, że Jury Festiwalu wcale nie miało łatwego zadania i po burzliwych debatach, postanowiło wszystkim uczestnikom przyznać szczególne wyróżnienie za odwagę, piękną prezentację i wspaniałe wykonanie piosenki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rak Pana Wójta i Pani Sekretarz Gminy Psary, statuetki i dyplomy i wszyscy razem wykonali finałowy utwór HI-Fi Superstar.

Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność, licząc, że spotkamy się znów za rok!

 

Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy. Chciałabym, by dzisiejszego wieczora Państwa dobroć zapaliła wszystkie gwiazdy-tak wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Strzyżowicach, Magdalena Zrałek,  przywitała wszystkie zgromadzone na sali osoby. Po czym powitała serdecznie  rodzinę Bianki, a także zaproszonych gości:Wójta gminy Psary, pana Tomasza Sadłonia,przewodniczącego Rady Gminy Psary, pana Jacentego Kubicę, dyrektora ZSP Nr 1 w Strzyżowicach p. Dorote Pronobis-Kościńską, dyrektora GOK w Gródkowie, p. Annę Nagły, kierownika Biblioteki w Strzyżowicach, p. Joannę Bloch.

Magdalena Zrałek przypomniała, iż koncert nosi tytuł "Z potrzeby maleńkich Serduszek", bo na scenie pojawiać się będą dzieci, a imprezie przyświecać będzie  hasło: Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz, jaki krzyż przyszło im dźwigać, ani, jak bardzo potrzebują twojego wsparcia.

 

Najpierw na scenie zagościli przyjaciele przedszkolaków- zuchy z gromady zuchowej "Leśne Skrzaty". Pod kierownictwem pani Ani Łebzuch, zuchy wykonały utwory: "Mała pastorałka", "Świeć Gwiazdeczko", a potem Zuzia Bochenek zagrała na gitarze kolędę "Wśród nocnej ciszy".

Nastepnie scena została oddana we władanie grupy „Pracowite Pszczółki”. Grupa pod kierunkiem pani Aleksandry Janickiej wykonała „Mikołajkowy taniec”, pastorałkę „Świeć gwiazdeczko" oraz „Taniec z chusteczkami”.

 

Najmłodsza grupa przedszkolna  „Przyjaciele Misia Uszatka” przy pomocy wychowawcy, pani Tetiany Bronikowskiej przedstawiła  pastorałkę „Kołysanka” oraz układ ruchowy do utworu „Santa Claus is coming to town”

Potem na scenie pojawiła się grupa „Gromadka Puchatka”, która z towarzyszeniem wychowawcy, pani Kornelii Duckiej i Magdaleny Zrałek wykonała piosenkę „Wigilia” oraz przedstawiła taniec z ledami „Światełko do nieba”a”

Grupa „Troskliwe Misie” pod kierunkiem wychowawcy, pani Barbary Sowińskiej zaśpiewała pastorałkę „Narodził się w stajence” dziewczynki z grupy zatańczyły do utworu „Hallelujah” , a chłopcy przedstawili  „Taniec Sombrero”.

 

 

Następnie scena została oddana  we władanie pani Karoliny Zemły-Koj i prowadzonej przez nią grupy Brygada RR. Brygadierzy wykonali kolędę "Dzisiaj w Betlejem", piosenkę "Noworoczny Rock'n'roll" oraz „Taniec tatarski”.

Ponownie na scenie pojawiła się "Gromadka Puchatka", która wykonała  kolędę „Gdy śliczna Panna”.

Do Puchatków dołączyła "Brygada RR i obie grupy starszaków wykonały układ ruchowy do piosenki „Jingle bells”.

 

 Potem starsze grupy pozostały jeszcze na scenie i wraz z zespołem "Miś Uszatek Band" zaśpiewały pastorałkę „Narodził się w stajni”.

 

Na koniec w piosence finałowej w rytmie wirujących płatków śniegu wszystkie przedszkolaki śpiewały po angielsku piosenkę "Snow flakes" z życzeniami".