Jeśli planujesz, aby Twoje dziecko w przedszkolu sprawowało się świetnie, poznało z powodzeniem nowych rówieśników i zaprzyjaźniło się z nimi do tego stopnia, że nie będzie chciało kończyć z nimi zabawy, gdy przyjdzie czas jego odbioru z przedszkola to przeanalizuj nasze porady, a na pewno będzie to możliwe. Sprawdź, jak możesz pomóc dziecku w przezwyciężeniu jego lęków na temat przedszkola i jak sprawić, aby było to miejsce przyjazne i pełne wielu atrakcji.

Dla dziecka pójście do przedszkola jest sytuacją trudną, bo związaną z wieloma nowymi doświadczeniami. Zakres zadań i trudności, jakie ma do pokonania małe dziecko podczas adaptacji, uświadamia, że do ich realizacji należy włączyć osoby dorosłe: rodzinę i przedszkole.

Drodzy rodzice, obserwujcie uważnie swoje dzieci, pozwalajcie im na samodzielność (oczywiście w granicach ich możliwości wiekowej), zadbajcie o nowe doświadczenia, chwalcie za nowe osiągnięcia i rozwijajcie mowę Waszych dzieci, tak aby okres adaptacji był dla Was i dla Waszych dzieci kolejnym pozytywnym doświadczeniem a nie stresem.

Rady dla rodziców trzylatków

Prawa Przedszkolaka