Kolorowe stroje i bajeczny wystrój - w takiej aurze bawiły się dzieci  podczas balu karnawałowego.

W trakcie zabawy dzieci tańczyły w korowodach, małych grupkach, parach i indywidualnie. Uczestniczyły w różnorodnych konkursach, a przede wszystkim świetnie spędziły czas.

10

Celem wycieczki do Sali zabaw  było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Największą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełne wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.

12

W tym dniu dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, wampiry lub ukryły twarze za maskami. Atrakcją dnia były, liczne konkursy oraz pląsy i tańce przy muzyce przeplatane słodkim poczęstunkiem. Krótko mówiąc, zabawa była super.

9

W październiku z okazji obchodów Dnia Chleba, wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Po przybyciu na miejsce  dzieci obejrzały film edukacyjny

pt.  "Ballada o bochenku chleba”, dzięki któremu dowiedziały się jak chleb jest ważny w życiu człowieka i dlaczego należy go szanować.

1

Następnie przedszkolaki mogły zobaczyć, a nawet dotknąć wielu eksponatów znajdujących się w muzealnych salach.

17

18

Wielką radość dzieciom sprawiło przebywanie w klasie szkolnej z lat 60 .

Dzieci mogły usiąść w starych drewnianych ławkach z kałamarzami i popisać na starych tabliczkach.

13

14

15

Na specjalnych stołach każde dziecko miało możliwość samodzielnie wykonać bułeczkę – plecionkę.

19

Na zaproszenie dzieci i nauczycieli do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Będzinie.

Tematem spotkania  było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pani policjantka wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia.

18

Pani Policjantka zademonstrowała dzieciom, pozycję bezpieczną w sytuacji ataku pasa.

19

Dzieci miały również możliwość zobaczyć  jak wygląda od środka radiowóz.

13

14

15

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci zaśpiewały piosenką pt. „Kolorowe światła”.

16

17