"Może i czasem się kłócimy,

może i nie zawsze jesteśmy wobec siebie fair.

Może i nie raz przesadzamy.

Może i wytykamy sobie za dużo wad.

Może i czasem mamy siebie dosyć,

ale ważne, że wiemy, ile dla siebie znaczymy.

Zawsze, ale to zawsze tęsknimy i kochamy.

Bo rodzina to miejsce, gdzie zaczyna się życie,

a miłość nigdy się nie kończy."

Drugą edycję Festiwalu Piosenki Dziecka z Rodziną uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Psary, pan Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy Psary, pani Mirella Barańska-Sorn, dyrektor ZSP Nr 1 w Strzyżowicach, pani Dorota Pronobis-Kościńska, dyrektor GOK w Gródkowie, pani Anna Nagły, kierownik Biblioteki w Strzyżowicach, pani Joanna Bloch oraz przedstawicielka zespołu "Strzyżowiczanie", pani Jadwiga Flak. Trzy ostatnie z wymienionych Pań, stanowiły Jury naszego Festiwalu.

Festiwal Piosenki Dziecka z Rodziną odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Psary, dlatego właśnie pan Tomasz Sadłoń rozpoczął imprezę kierując ciepłe, pełne uznania słowa do wszystkich występujących.

Następnie na scenie pojawił się zespół Miś Uszatek Band z piosenką Hi-Fi Superstar, poprzedzoną specjalną dedykacją dla wszystkich gwiazd wieczoru, dla wszystkich rodzin, a przede wszystkim dla akustyka, pana Michała Wyszyńskiego w podziękowaniu za jego pracę. 

A potem zapowiadane przez absolwentki przedszkola: Julię Ciemięgę i Maję Zrałek, na scenie pojawiały się same Gwiazdy estrady.

Alicja Ślipko z Mamusią wykonały piosenkę "Jagódki",

Nadia Sowińska z Mamusią zaśpiewały utwór "Trzynastego maja w piątek",

Kinga Kielesińska z Mamusią wykonały piosenkę "Wlazł kotek na płotek",

Maja Janicka z Mamusią zaprezentowały utwór "Hej, pada deszcz",

Lena Krawiec z Babcią zaśpiewały włoską piosenkę "Sara perche ti amo",

Adrianna Masłowska z Mamusią zabrały nas w przestworza z piosenką "Mucha w mucholocie",

Adaś Kozieł z Mamusią przypomnieli o wadze przyjaźni śpiewając piosenkę "Przyjaciel wie",

Piotr Ziętek z Ciocią zaśpiewali utwór "Złotowłosa i miś",

Hanna Bubel z Tatusiem zaśpiewali piosenkę "Zostań moją przyjaciółką", ze specjalną dedykacją od Hani dla Vanessy,

Martyna Pogoda z Mamusią wykonały zabawną piosenkę "Gruszka",

Katarzyna i Jan Dulik z Mamusią zaśpiewali utwór "Gdzieżeś ty bywał czarny baranie?"

Jolanta Segiet z Babcią porwały do zabawy piosenką "Piłka Oli"

Okazało się, że Jury Festiwalu wcale nie miało łatwego zadania i po burzliwych debatach, postanowiło wszystkim uczestnikom przyznać szczególne wyróżnienie za odwagę, piękną prezentację i wspaniałe wykonanie piosenki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rak Pana Wójta i Pani Sekretarz Gminy Psary, statuetki i dyplomy i wszyscy razem wykonali finałowy utwór HI-Fi Superstar.

Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność, licząc, że spotkamy się znów za rok!

Pragniemy również wyrazić podziękowania dla Rodziców Hani Bubel za wykonanie zdjęć z imprezy.