10 października jest dużym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Obchodzimy w ten dzień Święto Drzewa. To czas, kiedy przypominamy sobie, jak istotna rolę spełniają w naszym życiu drzewa. Żeby lepiej poznać te wspaniałe rośliny, uczestniczymy w warsztatach prowadzonych przez zaprzyjaźnioną panią leśnik z Nadleśnictwa Świerklaniec. Pani Monika w sposób ciekawy i zrozumiały z radością przybliża nam tą wiedzę.

Obecność przedstawicieli Nadleśnictwa Świerklaniec, to również doskonały moment na podsumowanie konkursu plastycznego "Moje Drzewo". To już IX edycja konkursu cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku spośród 47 nadesłanych pracy, jury wybrało następujących laureatów:

Kategoria: klasy I-III

I miejsce Maja Ducka, SP Strzyżowice, II miejsce Julia Budziosz, SP Strzyżowice, III miejsce Nikola Wiśniewska, SP Gródków

Kategoria: 5, 6 latki

I miejsce Mikołaj Łata Przedszkole Strzyżowice, II miejsce Amelia Sroka, Przedszkole Sarnów, III miejsce Jan Dulik, Przedszkole Strzyżowice

Kategoria: 3, 4 latki

I miejsce Karolina Kołodziej, Przedszkole Dąbie, II miejsce Michał Wojtala, Przedszkole Gródków, III miejsce Agata Pasterak, Przedszkole Dąbie

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia I-go stopnia.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do poszczególnych placówek w późniejszym terminie.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych edycji.