Witamy wszystkich Przedszkolaków, Rodziców i Opiekunów w roku szkolnym 2016/2017. 

 

W bieżącym roku szkolnym w Przedszkolu Publicznym im. Misia Uszatka funkcjonować będzie 5 grup przedszkolnych: 3,4 latki "Przyjaciele Misia Uszatka", 4 latki "Pracowite Pszczółki", 5 latki "Troskliwe Misie", 5, 6 latki "Brygada RR i 5, 6 latki "Gromadka Puchatka".

Wybranymi przez Radę Pedagogiczną programami wiodącymi są: "Elementarz sześciolatka- program wychowania przedszkolnego. Roczne przygotowanie do szkoły" autorstwa S. Doroszczuk, J. Hermanowskiej, J. Gawryszewskiej, K. Kamińskiej-Dolata; "Od zabawy do nauki. Program wychowania przedszkolnego-dobre praktyki"- D. Kucharska, A. Pawłowska-Niedbała, D. Sikora-Banasik, J. Święcicka, E. Wilkos; "English play box. Język angielski w przedszkolu", autorstwa D. Sikory-Banasik i E. Wilkos.

Nauczyciele pracujący w placówce wzbogacają ofertę zajęć dla dzieci o treści związane realizacją programów własnych, a są to: "Zdrowy i bezpieczny przedszkolak"- K. Ducka, K. Zemła-Koj i B. Sowińska; "Piosenką maluję świat"- K. Ducka, K. Zemła-Koj; "Tanecznym krokiem przez rok szkolny", "Kolorowe literki"- autorstwa M. Zrałek; "Taniec-połamaniec" i "Kolorowe literkowo" - B. Sowińskiej oraz "Zdrowy i radosny przedszkolak" i "Rozśpiewane literki" autorstwa A. Janickiej i S. Madej, a także "Przedszkolne spotkania z Grażką"- M. Neugebauer.

 

Ponadto proponujemy szeroki wachlarz zajęć terapeutycznych i rozwijających opartych o realizację innowacji pedagogicznych. "Wykorzystanie wybranych elementów sztuki w socjoterapii dzieci w przedszkolu"- M. Zrałek; "Podróż przez magiczną krainę baśni z rożnych stron świata"- M. Neugebauer; "Spotkania z matematyką" autorstwa K. Duckiej i K. Zemły-Koj; "Gry i zabawy dzieci z rożnych stron świata" oraz "Zostanę małym gigantem"- M. Neugebauer, A. Janickiej i B. Sowińskiej.

Oprócz działań podejmowanych z inicjatywy kadry pedagogiczne przedszkola, mamy w naszej placówce "Strzyżowicki Uniwersytet Dziecięcy" realizowany przez Wyższą Szkołę "Humanitas" w Sosnowcu. Zajęcia odbywać będą się cyklicznie, raz w miesiącu. Proponujemy również spotkania z teatrem, zarówno miejscowe, jak i wyjazdowe; audycje muzyczne i warsztaty edukacyjne oraz jazdę konną.

 

Wierzymy, że tak bogata oferta edukacyjna przyczyni się do wszechstronnego rozwoju naszych Wychowanków, pomoże im odkrywać własne pasje i zainteresowania, rozbudzi ciekawość.